Poznaliśmy już laureatów konkursu Design 32 – Najlepsze dyplomy projektowe Akademii Sztuk Pięknych 2020. Wśród nagrodzonych prac znalazł się m.in. projekt Zmysły VR. Wirtualna rzeczywistość zmysłów – świat synestetyków i niewidomych, który został uhonorowany przez markę OPPO jako mecenasa wydarzenia. Wszystkie prace biorące udział w konkursie można oglądać do 20 lipca w Galerii ASP w Katowicach Rondo Sztuki.
Celem konkursu Design 32 – Najlepsze dyplomy projektowe Akademii Sztuk Pięknych 2020 jest promocja młodych talentów i ich wsparcie w samodzielnym zaistnieniu na profesjonalnym rynku projektowym. Z kolei, nagrody w konkursie to nie tylko prestiż i szansa na rozpoczęcie wielkiej kariery, ale także konkretne wsparcie. W tym roku pula nagród wyniosła 42.000 zł. OPPO jako mecenas wydarzenia dodatkowo zadbało o nagrody rzeczowe.
Jury przyznało cztery nagrody: Nagrodę Rektorów, Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Prezydenta Miasta Katowice oraz specjalną nagrodę OPPO – mecenasa konkursu. W jego skład weszli: Jadwiga Husarska-Sobina, prof. Marek Adamczewski, dr hab. Jacek Mrowczyk, Tomasz Andrzej Rudkiewicz, dr Tomasz Rygalik. Nagrody OPPO przyznała Mo Zhang, Brand managerka OPPO Polska.
Nagroda OPPO
Projekt Anny Krzemańskiej z Akademii Sztuk w Szczecinie Zmysły VR. Wirtualna rzeczywistość zmysłów – świat synestetyków i niewidomych otrzymał wyróżnienie OPPO, bo pokazuje potencjał technologii VR i jej zastosowanie do wniesienia istotnych i pozytywnych zmian w ludzkim życiu. Zgodnie z misją marki OPPO – Technology for Mankind, Kindness for the World – to właśnie ludzie powinni być celem innowacji.
Anna Krzemańska - Zmysły VR
Jesteśmy przekonani, że dobry design to nie tylko radość z piękna, ale także konstrukcja, która odpowiada w sposób innowacyjny na potrzebę konsumencką. Jeżeli dodatkowo sprawia, że życie ludzi staje się lepsze, to wtedy jesteśmy przekonani, że mamy do czynienia z przełomowym projektem – zawarła w uzasadnieniu do nagrody Mo Zhang, jurorka konkursu i Brand Managerka OPPO Polska.
Laureaci Design 32
Decyzją jury Nagrodę Rektorów Akademii Sztuk Pięknych otrzymała Daria Wypiór z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku za projekt zabawki edukacyjnej dla dzieci, umożliwiającej naukę nazw podstawowych części ciała. Jury doceniło ważne zastosowanie pracy, a także estetyczną stronę pracy, podkreślając kompatybilność wszystkich jej elementów – od opakowania, poprzez grafiki po sposób wykonania.
Daria Wypiór Projekt zabawki edukacyjnej dla dzieci
Nagrodę Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu jurorzy przyznali Szymonowi Zakrzewskiemu z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie za pracę Kapitalistyczne zabawki. Projekt ujął jury głównie tematyką, a także niebanalnym zwróceniem uwagi na problem różnic społecznych, w atrakcyjny sposób poruszając trudne kwestie współczesnego kapitalizmu.
Szymon Zakrzewski Kapitalistyczne zabawki
Nagrodę Prezydenta Miasta Katowice otrzymał Piotr Kacprzak z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu za projekt książki historycznej Kulmhof. Jury doceniło profesjonalny warsztat typograficzny, interesujące ujęcie trudnej tematyki, jak również pogłębioną pracę badawczą, poprzedzającą wykonanie projektu.
Piotr Kacprzak - Kulmhof.
Decyzją jury przyznano także cztery wyróżnienia honorowe dla: Aleksandry Szwajdy z Akademii Sztuki w Szczecinie za elementarz Jak to ugryźć…, Damiana Żaka z Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach za projekt Rewolta ciała – animacja inspirowana tańcem i filozofią buto, Julię Podsiadło z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku za pracę Falowiec- niedokończony ideał modernizmu oraz Annę Grabowską z Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi za projekt Świat w kolorze.
Zwycięskie prace jak i pozostałe projekty biorące udział w konkursie Design 32 projekty można oglądać do 20 lipca w Galerii ASP w Katowicach Rondo Sztuki.
Design 32 – o konkursie
Konkurs Design 32 – Najlepsze Dyplomy Projektowe publicznych uczelni artystycznych w Polsce organizowany jest przez Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach. W konkursie biorą udział zaproponowane przez macierzyste uczelnie prace magisterskie, których obrony miały miejsce w ubiegłym roku. Miejscem wystawy jest Galeria ASP w Katowicach Rondo Sztuki (od 19 czerwca do 20 lipca). Patronat honorowy nad wydarzeniem: Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Marszałek Województwa Śląskiego, Prezydent Miasta Katowice. Mecenasi konkursu: Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia i firma OPPO.
W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji prosimy o kontakt z:
O marce OPPO
OPPO jest wiodącym producentem inteligentnych urządzeń, który dostarcza produkty o unikalnym wzornictwie, wyposażone w innowacyjne technologie. Firma plasuje się w pierwszej piątce pod względem wielkości udziału w globalnej sprzedaży smartfonów. Obecnie działalność OPPO obejmuje ponad 40 krajów i regionów. Firma posiada 6 instytutów badawczych i 4 centra B&R oraz międzynarodowe centrum wzornictwa w Londynie.
Rozwiązania OPPO
Od wprowadzenia na rynek swojego pierwszego smartfona w 2008 r., marka nieustannie koncentruje się na jak najlepszym połączeniu najwyższej jakości wzornictwa i przełomowych technologii. To sprawia, że OPPO jako pierwsze wprowadziło rozwiązania, które następnie przeniknęły do całego rynku. Na przykład zapoczątkowało erę zdjęć „selfie” oraz było pierwszą marką, która wprowadziła smartfony z przednimi aparatami 5 MP i 16 MP, a później także z obrotowym modułem obiektywu, funkcją Ultra HD oraz technologią 5x Dual Camera Zoom. Aktualnie OPPO jest pionierem we wdrażaniu rozwiązań opartych o 5G, demonstrując pierwsze realne zastosowania tej technologii dla potrzeb konsumenckich. Firma przedstawiła również pierwsze w Europie dostępne komercyjnie urządzenie, które w pełni korzysta z sieci 5G – OPPO Reno 5G.
OPPO w Polsce
OPPO jest obecne w Polsce od stycznia 2019 roku i systematycznie buduje swoją pozycję na rynku. Dzięki przemyślanej strategii marketingowej, po ledwie półtora roku od debiutu nad Wisłą, marka zdobyła rozpoznawalność już u co trzeciego Polaka. W 2020 r. ambasadorem OPPO w Polsce został Marcin Prokop, znany dziennikarz i osobowość telewizyjna. Produkty OPPO można zakupić u najbardziej renomowanych sprzedawców detalicznych: MediaMarkt, Media Expert, RTV Euro AGD, NEONET, Komputronik i x-kom oraz poprzez Strefę Marki OPPO na Allegro. Smartfony OPPO w Polsce znajdują się także w ofercie wszystkich głównych operatorów telekomunikacyjnych. Aktualnie w ofercie OPPO Polska znajdują się dwie linie smartfonów – Seria Reno i seria A, a także urządzenia ubieralne jak smartwatche i słuchawki bezprzewodowe.
OPPO zdobyło nagrodę „Marka Roku” plebiscycie Tech Awards 2020.